Ostatnie derby Tychów zazwyczaj kończyły się wygranymi OKS Zet Tychy. Teraz jednak OKS JUWe wzięło odwet i boleśnie upokorzyło „Zetkę”.

Faworytem środowej potyczki byli gospodarze, choć oba zespoły zaliczyły falstart na początku sezonu Ligi Okręgowej. Także historia spotkań przemawiała za „Zetką”, która jednak zawiodła..

Od początku spotkania do goście byli stroną przeważającą doskonale zresztą rozpoczynając rywalizację. Już w 4. min. bowiem Matysek ładnym uderzeniem pokonał bramkarza miejscowych. Chwilę później mogło być 0:2, ale Czupryna uderzeniem z dystansu ostemplował poprzeczkę bramki „Zetki”. Od początku sezonu gra defensywy i bramkarza OKS Zet pozostawia wiele do życzenia, a mecz z OKS JUWe to potwierdził. W 22. min. Suchan fatalnie wybijał piłkę podając ją do niepilnowanego Matyska, który nie miał większych problemów z podwyższeniem prowadzenia.

Po stracie drugiego gola miejscowi nieco się przebudzili, ale stworzyli sobie tylko jedną dogodną okazję do zdobycia gola. Na dodatek zmarnował ją Zamojda uderzając wysoko ponad poprzeczką. W 40. min. było już praktycznie po meczu. Cibor najpierw trafił piłką w poprzeczkę, dobitkę Żytka obronił bramkarz, ale Cibor poprawił już skutecznie i OKS JUWe na przerwę schodziło prowadząc na boisku w Paprocanach aż 3:0.

Początek drugiej połowy również należał do gości, którzy chwilę po wznowieniu gry mieli dobrą okazję do „zamknięcia meczu”. Cibor jednak po indywidualnej akcji Gurbisza chybił. Z czasem do głosu dochodzili gospodarze, ale nie potrafili skutecznie sfinalizować swoich akcji. Pieczonka wykazał się sporymi umiejętnościami, szczególnie przy uderzeniu z dystansu Augustyniaka.

OKS JUWe wygrał derbowe starcie w pełni zasłużenie, natomiast trener Balcerowski może mieć spory ból głowy. Jego zespół bowiem stracił dziesięć goli w trzech meczach, więc gra defensywy „Zetki” z pewnością jest do poprawy.

OKS Zet Tychy – OKS JUWe Tychy 0:3 (0:3). Bramki: Matysek 2, Cibor.
OKS Zet: Suchan (46. Kulski), Hachuła (46. Kamiński), Bernat, Kokoszka, Lewicki (80. Olszowski), Kulinski (46. Ryszka), Fortuna, Pustelnik, Słonina (65. Ptak), Zamojda, Augustyniak.
OKS JUWe: Pieczonka – Banaś, Szlosarek, Gurbisz, Braś, Koczy, Czupryna (85. Haśnik), Żytka, Cibor (70. Chrząścik), Dryk (60. Józefowicz), Matysek (75. Michalak).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.