Jutro (środa, 18.03.) rozegrany zostanie piąty mecz półfinałowej rywalizacji pomiędzy GKS Tychy a Ciarko PBS Bank Sanok. Tym razem zawodnicy spotkają się na lodowisku w Sanoku, gdzie powalczą o trzecie zwycięstwo.

Stan rywalizacji po czterech pojedynkach wynosi 2:2. Zespół Ciarko wygrał dwa pojedynki przed własną publicznością, natomiast tyszanie doprowadzili do remisu po meczach na Stadionie Zimowym w Tychach.

Po sanockich starciach mało kto dawał szansę zespołowi GKS Tychy na nawiązanie walki. Tyszanie jednak spisali się znakomicie, nie dość, że zagrali bardzo skutecznie to dodatkowo nie dawali się sprowokować chamsko momentami grającym gościom. W czwartym pojedynku było to aż nadto widoczne, bowiem goście otrzymali aż trzy kary meczu.

20140403PF_LS034.JPG

Efektem niesportowych zachowań sanoczan będą poważne osłabienia w piątym meczu. Jutro bowiem na lodzie nie zobaczymy na pewno Kristophera Hogga i Matthew Williamsa. Trzecim zawodnikiem, który spotkanie w Tychach zakończył z karą meczu był Zenon Konopka, który jednak będzie mógł wystąpić.

Rywalizacja dwóch poprzednich finalistów na pewno jeszcze wróci do Tychów, bowiem do awansu do finału potrzebne są cztery wygrane. Początek jutrzejszego meczu zaplanowano na godz. 18:00.