Koszykarze GKS Tychy kontynuują serię wygranych! Tyszanie pokonując Deckę Pelplin 76:60 sięgnęli po piąte zwycięstwo z rzędu.

Zespół Tomasza Jagiełki w tym sezonie spisują się bardzo dobrze, a szczególnie dobrze spisuje się tyska defensywa. Tyszanie tracą wyjątkowo mało punktów, a mniej po stronie strat mają tylko dwa zespoły.

W Pelplinie GKS nie wszedł dobrze w mecz, co wykorzystywali miejscowi. Decka po pierwszej kwarcie prowadził 20:17 przeważając nad tyszanami zarówno w ataku, jak i defensywie. W drugiej partii obraz gry się odwrócił, a tyszanie doskonale grając w obronie odrobili straty z nawiązką. Na przerwę to „Trójkolorowi” schodzili prowadząc 35:28.

To właśnie druga kwarta okazała się być decydującą. Dzięki wyjściu na prowadzenie tyszanie kontrolowali dalsze losy spotkania. W trzeciej partii powiększyli swoją przewagę o kolejne trzy oczka, niemal odbierając miejscowym nadzieje na korzystny wynik. W czwartej kwarcie GKS udowodnił, że ich dyspozycja nie jest przypadkiem i przypieczętował zwycięstwo.

Podopieczni Tomasza Jagiełki wygrali piąte spotkanie z rzędu i przewodzą rozgrywkom 1. Ligi. Niepokonani w lidze pozostają też Dziki Warszawa i Hydrotruck Radom. W kolejnym spotkaniu GKS Tychy podejmie Miasto Szkła Krosno (sobota, 29.10., godz. 18:00).

Decka Pelplin – GKS Tychy 60:76 (20:17 | 8:18 | 16:19 | 16:22).
GKS: Kędel 16 (7 zbiórek), Kamiński 13, Mąkowski 12 (8 zbiórek), Koperski 11, Wieloch 9 (8 asyst), Krajewski 6, Ziaja 6, Chodukiewicz 3, Nowak, Jakacki.