Choć koszykarze GKS Tychy złapali małą zadyszkę, to rezerwa tyszan ma się dobrze. Drugi zespół wygrał ostatnio w Katowicach.

Rywalem GKS II był zespół KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice. Spotkanie było pełne twardej walki w defensywie, przez co nie zdobyto zbyt wielu punktów. Warto zaznaczyć, że w drugiej kwarty zespoły zdobyły zaledwie 20 punktów.

Jednak przez większą część gry to tyszanie prowadzili grę. Inicjatywę rywalom oddali tylko w trzeciej części, ale mimo to utrzymywali prowadzenie. Zdecydowanym liderem zespołu był doświadczony Tomasz Bzdyra, który zdobył 17 punktów prowadząc swój zespół do kolejnej wygranej.

KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice – GKS Tychy 46:56.
Bzdyra 17, Machała 9, Wspaniały 8, Szczepanek 8, Jakacki 7, Gierlotka 4, Polakowski 3, Prasałek 0, Ziaja 0, Danielak 0, Mertus 0, Viscardi 0.

GKS II kolejny mecz rozegra w najbliższą niedzielę we własnej hali. Rywalem tyszan będzie MOSM Bytom, który zajmuje czwarte miejsce w tabeli tracąc do wicelidera w Tychów zaledwie jedno oczko. W pierwszej rundzie MOSM wygrał u siebie 85:73, więc GKS będzie miał okazję, by wziąć rewanż. Początek meczu o godz. 12.00.