Między meczami w Hokejowej Lidze Mistrzów GKS Tychy rozegrał mecz ligowy. Tyszanie przed wyjazdem do Wiednia rozbili Naprzód Janów 7:1.

Wygrany mecz z Vienna Capitals wyraźnie podniósł morale Mistrza Polski, który w spotkaniu z Naprozdem Janów zagrał niemal bezbłędnie. A co ważniejsze tyszanie pewnie i wysoko wygrali, a przy tym szansę gry dostał osiemnastoletni Mateusz Ubowski.

Gospodarze od razu rzucili się do ataków, ale grali też uważnie w defensywie. W dziewiątej min. Christian Mroczkowski po akcji z Bartłomiejem Pociechą otworzył wynik spotkania. Półtorej min. później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Kotlorz. Goście wrócili do gry, gdy w 18. min. strzelili kontaktowego gola.

Druga tercja przypieczętowała zwycięstwo „Trójkolorowych”. W 22. min. prowadzenie podwyższył Jakub Witecki, a w 28. bramkarza rywali pokonał Olaf Bizacki. W 37. min. wynik drugiej tercji ustanowił Adam Bagiński i już nic nie mogło odebrać kompletu punktów tyszanom. Po przerwie gole zdobyli jeszcze Filip Komorski i Michael Cichy, a GKS Tychy pewnie wygrał 7:1.

GKS Tychy – KS Naprzód Janów 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
1:0 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Pociecha (08:20)
2:0 Michał Kotlorz- Filip Komorski (09:48)
2:1 Maksim Tsitok (17:03)
3:1 Jakub Witecki – Bartosz Ciura – Bartłomiej Pociecha (21:45)
4:1 Olaf Bizacki – Alexei Yafimenka – Filip Komorski (27:47)
5:1 Adam Bagiński – Mateusz Ubowski (36:28)
6:1 Filip Komorski – Alexei Yafimenka (50:33)
7:1 Michael Cichy – Bartłomiej Jeziorski – Christian Mroczkowski (52:19)

GKS Tychy: Lewartowski, (Murray); Bizacki, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Klimenko; Kotlorz, Bryk, Kogut, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Jeziorski; Kolarz, Akimoto, Bagiński, Rzeszutko, Ubowski.