Piłkarze GKS Tychy ponownie musieli rozgrywać mecz sparingowy zamiast kolejki ligowej. Odwołane spotkanie z Miedzią Legnica zastąpili testem z Odrą Opole.

Mecz ligowy tyszan z legniczanami został odwołany z powodu powołania zawodników obu ekip do reprezentacji narodowych. „Trójkolorowi” rozegrali więc sparing z Odrą Opole.

Tyszanie rozpoczęli od groźnego uderzenia z dystansu Łukasza Grzeszczyka. Piłkę jednak na rzut rożny sparował bramkarz gości. Zawodnicy obu zespołów mieli sporo okazji podbramkowych, ale ich strzały pozostawiały wiele do życzenia. W 26. min. w polu karnym rywali powalony został kapitan GKS, który sam wykorzystał „jedenastkę”. Jeszcze przed przerwą prowadzenie tyszan podwyższył Bartosz Szeliga, który w ofensywie spisuje się zdecydowanie lepiej niż w obronie.

W 57. min. Wojciech Szumilas otrzymał podanie spod linii końcowej i płaskim uderzeniem zdobył trzecią bramkę. Dwie min. później Mateusz Piątkowski piłkę w bramce Odry ulokował strzałem głową. Po nieco ponad godzinie gry przyjezdni zdobyli gola na którego niemal natychmiast odpowiedział Dominik Połap. W końcówce wynik ustanowił Dawid Kasprzyk.

GKS Tychy kolejny mecz ligowy rozegra w piątek (18.10.) w Niepołomicach.

GKS Tychy – Odra Opole 6:1 (2:0). Bramki: Grzeszczyk (26. rzut karny), Szeliga (42.), Szumilas (57.), Piątkowski (59.), Połap (64.), Kasprzyk (81.).
GKS Tychy: I połowa: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 6. Marcin Kowalczyk, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 20. Bartosz Szeliga – 77. Kacper Piątek, 8. Łukasz Grzeszczyk, 7. Jakub Piątek, 17. Sebastian Steblecki – 32. Szymon Lewicki. II połowa: 1. Adrian Odyjewski – 20. Bartosz Szeliga, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys – 24. Dominik Połap, 47. Kacper Laskoś, 96. Wojciech Szumilas, 13. Łukasz Moneta – 9. Dawid Kasprzyk, 27. Mateusz Piątkowski.