Koszykarze GKS Tychy odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo. Tyszanie przed własną publicznością pokonali Deckę Pelplin 81:48.

Zespół Tomasza Jagiełki w ostatnich spotkaniach spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tyszanie szukają sposobu na powrót na właściwe tory, a mecz z Decką miał im w tym pomóc.

„Trójkolorowi” od początku gry starali się narzucić swoje warunki, jednak przyjezdni twardo stawiali opór. Mimo to po pierwszej kwarcie GKS minimalnie prowadził dwoma oczkami. Po krótkiej przerwie ich przewaga już nie podlegała dyskusji, a upływający czas działał na korzyść tyszan. Ostatecznie na przerwę GKS schodził prowadząc 40:28.

Po zmianie stron gospodarze nadal przeważali i powiększali przewagę. Zespół Jagiełki zagrał rewelacyjnie w defensywie, bowiem w trzeciej kwarcie pozwolił gościom rzucić zaledwie osiem punktów. Sami trafili ich aż 20, dzięki czemu czwarta partia była praktycznie formalnością. GKS Tychy ostatecznie pewnie pokonał Decka Pelplin 81:48.

Kolejny mecz ligowy GKS Tychy rozegra dopiero w niedzielę. Tyszan czeka bardzo trudny wyjazdowy mecz z Miastem Szkła Krosno.

GKS Tychy – Decka Pelplin 81:48 (17:15 | 23:13 | 20:8 | 21:12).
GKS: Wieloch 13 (7 asyst), Stankowski 11 (6 zbiórek, 3 w ataku, 3 przechwyty), Koperski 11, Kamiński 10 (7 zbiórek), Nowakowski 9, Kędel 9 (6 zbiórek, 4 przechwyty), Krajewski 7 (11 zbiórek, 4 w ataku), Chodukiewicz 4, Mąkowski 3, Trubacz 2, Ziaja 2, Jakacki.