Koszykarze GKS Tychy sięgnęli po pierwsze ligowe zwycięstwo. Tyszanie w drugiej kolejce pokonali na wyjeździe Polfarmex Kutno 75:61.

Zespół Tomasza Jagiełki bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie wyjazdowe, bo od dwóch trójek. Był to sygnał dla rywali, że tego dnia GKS Tychy będzie chciał sięgnąć po pierwsze punkty.

Pierwszą kwartę jednak, mimo kapitalnego początku, wygrali miejscowi. GKS jednak utrzymywał ten dystans, a po krótkiej przerwie ruszył do ataków. Doskonała gra Damiana Szymczaka pociągnęła zespół, który odrobił stratę z nawiązką i na przerwę tyszanie schodzili prowadząc 35:33.

Po zmianie stron Polfarmex próbował odrobić straty, ale tego dnia tyszanie nie mieli zamiaru więcej oddać pola gry. Bardzo dobra postawa zespołu Jagiełki przyniosła systematyczne podwyższanie wyniku. Ostatecznie GKS Tychy pokonał zespół z Kutna 75:61 i wywalczył pierwsze ligowe punkty.

W kolejnym meczu GKS Tychy podejmie Znicz Basket Pruszków.

Polfarmex Kutno – GKS Tychy 61:75 (16:14, 17:21, 17:22, 11:18)
Polfarmex Kutno – Wieczorek 12 (2), Marek 12, Majewski 10 (2), Nowicki 9 (2), Czyżnielewski 8 (1), Gospodarek 6 (1), Sobczak 4.
GKS Tychy – Jankowski 18 (4), Maj 15 (1), Zmarlak 12 (2), Hałas 9 (3), Szymczak 9 (1), Wieloch 9, Majka 3.