Piłkarski GKS Tychy nie był zbyt aktywny podczas zimowego okienka transferowego. Tyszanie na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych dokonali jednak poważnego wzmocnienia defensywy.

Do zespołu Ryszarda Tarasiewicza dołączył mający za sobą występy m.in. w niemieckiej i austriackiej Bundeslidze reprezentant Demokratycznej Republiki Konga Wilson Kamavuaka. 29-latek podpisał półroczną umowę, która może zostać automatycznie przedłużona po zakończeniu obecnego sezonu.

Nowy gracz GKS Tychy posiada również niemieckie obywatelstwo, bowiem urodził się i wychował właśnie w tym kraju. Karierę rozpoczął w Sportfreunde Düren, skąd trafił do 1.FC Köln, a następnie do Alemannii Aachen. W niemieckiej Bundeslidze zadebiutował w barwach 1.FC Nürnberg. W lipcu 2014 roku przeniósł się do KV Mechelen. W belgijskiej ekstraklasie rozegrał 16 spotkań, w których strzelił trzy gole. Zawodnik ma za sobą też występy w Sturmie Graz i grackim Panetolikos GFS.

Wilson Kamavuaka może występować jako środkowy obrońca, bądź defensywny pomocnik co daje duże pole manewru trenerowi Tarasiewiczowi. O tym, że zawodnik profesjonalnie podchodzi do swojej profesji świadczy również fakt, że biegle posługuje się trzema językami – niemieckim, angielskim i francuskim. Pozwala mu to na doskonałe porozumiewanie się z trenerami oraz kolegami z zespołu.