Hokejowy GKS Tychy rozpocznie dzisiaj zmagania w PHL. Tyszanie na inaugurację podejmą Tauron KH GKS Katowice, a kibice pożegnają Legendę klubu – Michała Woźnicę.

Wieloletni kapitan tyszan, Michał Woźnica kończy hokejową karierę. „Wozik” zawsze był symbolem walki i przywiązania, a GKS Tychy nie chciał opuszczać nawet mając minimalne szanse na grę. To zawsze doceniali tyscy kibice, którzy teraz swojemu wojownikowi chcą podziękować za wszystkie lata.

Kolegów Woźnicy natomiast czeka trudne zadanie, bowiem już na inaugurację spotkają się z wicemistrzem Polski. Katowiczanie w tym sezonie będą chcieli wziąć rewanż na tyszanach. Dla zawodników GieKSy będzie to pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie, dlatego też nie do końca wiadomo czego się spodziewać po tym zespole.

GKS Tychy ma za sobą już mecze w Hokejowej Lidze Mistrzów i starcie o Superpuchar Polski. Szczególnie mecz przeciwko Comarch Cracovii pokazał, że tyszanie są murowanym kandydatem do zdobycia mistrzostwa. Sezon jednak jest długi, a oba zespoły w derbach będą chcieli dobrze rozpocząć sezon.

Początek meczu o godz. 17.00.