Piłkarze GKS Tychy mają za sobą ostatnie mecze sparingowe. Ich wyniki jednak mogą wywołać mieszane uczucia zarówno wśród kibiców, jak i w sztabie szkoleniowym.

Pierwszym rywalem podopiecznych Artura Derbina była Puszcza Niepołomice. Zespół dobrze znany w Tychach i.. bardzo niewygodny. Tyszanom zawsze się źle grało przeciwko ligowemu rywalowi i nie inaczej było podczas tego meczu kontrolnego.

Lepiej mecz jednak rozpoczęli tyszanie, którzy w 36. min. wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Szeliga. Był to jednak koniec goli dla tyszan, a jeszcze przed przerwą goście wyrównali. Po zmianie stron skuteczniejsi byli przyjezdni, którzy strzelając dwa gole wygrali mecz 3:1.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 1:3 (1:1). Bramka: Szeliga (36.).
GKS Tychy: Adrian Odyjewski – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga – Kacper Piątek, Wiktor Żytek, Łukasz Norkowski, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel – Szymon Lewicki. Trener Artur Derbin.

W drugim meczu sparingowym tego dnia tyszanie zmierzyli się z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Artur Derbin do gry desygnował inną jedenastkę w porównaniu do starcia z Puszczą. GKS Tychy tę grę rozpoczął idealnie, bo już w trzeciej min. na listę strzelców wpisał się Sebastian Steblecki. Przyjezdni w 39. min. znaleźli sposób na Kacpra Danę i wyrównali.

Po zmianie stron w odstępie czterech minut zdobyli dwa gole i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że tyszanie przegrają drugi sparing, ale pokazali charakter. Najpierw złapali kontakt dzięki trafieniu Kamila Kargulewicza w 69. min. W 82. min. natomiast wyrównującego gola strzelił Damian Nowak i pojedynek zakończył się remisem 3:3.

GKS Tychy – Pniówek Pawłowice Śląskie 3:3 (1:1). Bramki: Steblecki (1.), Kargulewicz (69.), Nowak (82.).
GKS Tychy: Kacper Dana – Dominik Połap, Marcel Misztal, Kamil Szymura, Marcel Stefaniak – Kamil Kargulewicz, Jakub Piatek, Oskar Paprzycki, Sebastian Steblecki, Łukasz Moneta – Damian Nowak. Trener Artur Derbin.

Były to ostatnie mecze kontrolne przed wznowieniem przez tyszan rozgrywek ligowych. GKS Tychy już za tydzień (sobota, 20.02.) rozegra zaległe spotkanie 17. kolejki Fortuna 1 Ligi z ŁKS Łódź. Początek starcia zaplanowano na godz. 12:40.