Drugi zespół GKS Tychy ledwo wrócił do treningów, a już ma za sobą pierwszą grę kontrolną. Tyszanie zmierzyli się z Górnikiem II Zabrze.

Podopieczni Jarosława Zadylaka do 4 stycznia odpoczywali, ale od tego dnia mieli już wykonywać treningi według indywidualnych rozpisek. Przeprowadzone testy po wznowieniu zajęć z drużyną pokazały, że zawodnicy poważnie podeszli do zaleceń sztabu szkoleniowego.

Gracze GKS II jeszcze dobrze nie weszli w treningi, a już rozegrali pierwszy mecz kontrolny. W pojedynku z drugą drużyną Górnika tyszanie spisali się dobrze, choć przegrali 0:2. Oba gole zabrzanie strzelili jednak po stałych fragmentach gry. – Rywale wygrali zasłużenie, choć ich gole były konsekwencją naszej nieuwagi przy stałych fragmentach – mówił Jarosław Zadylak, trener GKS II Tychy.

W meczu rezerw sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a najlepszą po tyskiej stronie miał Paluch. Piłka uderzona przez tyszanina z rzutu wolnego trafiła tylko w poprzeczkę.

GKS II Tychy – Górnik II Zabrze 0:2 (0:1).
GKS II: 99. Dana – 2. Hachuła, 44. Bielusiak, 19. Kopczyk, 97. Rutkowski, 77. Zawodnik testowany, 3. Pawlusiński, 47. Machowski, 34. Krężelok, 5. Biegański, 24. Paluch oraz 12. Sip, 7. Kokoszka, 6. Blach, 4. Legenzow, 79. Orliński, 18. Jochemczyk, 11. Nowak, 17. Śmiłowski.