Drugi zespół GKS Tychy ma za sobą ostatni mecz sparingowy przed startem czwartoligowych rozgrywek. Tyszanie zagrali w nim rewelacyjnie rozbijając 6:0 (!) Wyzwolenie Chorzów.

Zespół prowadzony przez Łukasza Kopczyka zgłosił swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski Podokręgu Tychy. Dlatego też mecz z Wyzwoleniem był dla tyszan ostatnim sprawdzianem przed startem ligi.

Gospodarze nie byli gościnni dla chorzowian i już w siódmej min. objęli prowadzenie. Szołtys idealnie dograł do Staniuchy, a ten otworzył wynik meczu. Mocny początek mógł zwiastować pogrom już do przerwy, ale przed zmianą stron GKS II zdobył jeszcze tylko jednego gola. W 43. min. Bojarski podwyższył prowadzenie pięknym uderzeniem zza pola karnego. Swoje okazje mieli jeszcze Bojarski, Kokoszka, Staniucha i Aleksander Bojarski, ale nie potrafili skierować piłki do bramki Wyzwolenia.

Po zmianie stron zespół Kopczyka był znacznie skuteczniejszy. Pięć min. po zmianie stron obrońca gości niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. Po kolejnych pięciu min. było już 4:0, a gola zdobył Blach. W 65. min. ponownie asystował Staniucha, a tym razem bramkę strzelił Marcin Grzybek. W 70. min. wynik ustanowił Szołtys, a GKS II próbę generalną przed meczem pucharowym zdał na szóstkę.

– Wystąpiliśmy w bardzo mocnym składzie uzupełnionym o zawodników, którzy nie pojechali na mecz pierwszoligowy. Kontrolowaliśmy przebieg gry przez całe spotkanie i co ważne potraktowaliśmy rywali poważnie, nie odpuszczając ani na moment. Wynik mógł być wyższy, ale cieszy wygrana, przez co z optymizmem patrzymy w przyszłość – powiedział po meczu trener Łukasz Kopczyk.

GKS II Tychy – Wyzwolenie Chorzów 6:0 (2:0). Bramki: Staniucha (7.), Bojarski (43.), gol samobójczy (50.), Blach (55.), Grzybek (65.), Szołtys (70.).
GKS II Tychy: 1. Maciejowski – 79. Szołtys, 77. Pańkowski, 19. Kopczyk (65, 7. K. Kokoszka), 2. Wolak (46, 28. Grzybek), 47. Laskoś, 7. K. Kokoszka (46, 6. Blach), 24. Paluch, 14. Bojarski, 8. A. Biegański (46, 97. Rutkowski), 11. Staniucha (65, 8. A. Biegański).