Hokejowy GKS Tychy ma nowego trenera. Andrei Gusow pożegnał się z zawodnikami i złożył rezygnację, a jego miejsce zajął Krzysztof Majkowski.

Białoruski szkoleniowiec prowadził „Trójkolorowych” od maja 2017 roku. Od tego czasu wywalczył z GKS Tychy dwa tytuły Mistrza Polski, Puchar Polski i dwukrotnie Superpuchar Polski. Poprowadził też tyszan do dwóch wygranych w Hokejowej Lidze Mistrzów – HC Bolzano 5:3 i Vienna Capitals 4:2.

– Decyzja o rezygnacji jest tylko i wyłącznie moją decyzją. Doszedłem do wniosku, że dotychczasowa forma współpracy się wyczerpała. Dziękuję za wspaniałe dwa sezony zawodnikom, zarządowi, kibicom i wszystkim osobom związanym z GKS Tychy. Życzę klubowi kolejnych sukcesów – czytamy na oficjalnej stronie GKS Tychy.

Funkcję pierwszego trenera GKS Tychy objął dotychczasowy asystent – Krzysztof Majkowski, który poprowadzi drużynę do końca sezonu. Nieoficjalnie mówi się, że trener Gusow chciał odejścia zawodników, którzy nie spełniali jego oczekiwań. Klub jednak tych informacji nie potwierdził.