GKS Tychy traci filar defensywy i jednego z najważniejszych graczy. Z klubem rozstanie się Daniel Tanżyna, który podpisał kontrakt z Widzewem Łódź.

29-letni obrońca, który stał się filarem tyskiego zespołu, najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z GKS do Widzewa Łódź. Tanżyna już podpisał trzyletni kontrakt z łódzkim klubem.

„Dixon” w grudniu otrzymał propozycję nowego kontraktu, która zawierała też podwyżkę wynagrodzenia. Klub jednak nie był w stanie sprostać wymaganiom finansowym obrońcy. – W połowie grudnia przedstawiliśmy Danielowi propozycję przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2021 roku. Nasza oferta zakładała podwyżkę wynagrodzenia, ale niestety ostatecznie nie byliśmy w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych. W sobotę – po sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała – Daniel poinformował nas, że odchodzi z GKS Tychy – tłumaczy dyrektor sportowy Krzysztof Bizacki.

Daniel Tanżyna do GKS Tychy trafił przed rozpoczęciem sezonu 2015/16 z Rozwoju Katowice. W tym czasie rozegrał 111 meczów ligowych w „Trójkolorowych” barach i zdobył 13 goli. Kluby prowadzą rozmowy, by obrońca trafił do Widzewa jeszcze w zimowej przerwie.