Hokeiści GKS Tychy przegrali trzeci domowy mecz z rzędu. Tym razem ulegli Marmie Ciarko STS Sanok 4:5, choć po dwóch tercjach prowadzili 3:1.

Zespół Andrieja Sidorienki do starcia z sanoczanami przystępował z bagażem dwóch porażek przed własną publicznością. Tyszanie bowiem w piątek przegrali z GKS Katowice, a w niedzielę z Unią Oświęcim. Liczono więc, że we wtorkowy wieczór GKS przełamie niemoc.

Początek gry jednak należał do przyjezdnych, którzy w siódmej min. objęli prowadzenie. Tyszanie wyprowadzali nieliczne ataki, po których mogli doprowadzić do wyrównania. Dobrze jednak spisywała się defensywa gości. W drugiej tercji GKS Tychy zagrał zdecydowanie lepiej. Agresywna gra i wysoki pressing przyniosły efekty w 26. min. kiedy wyrównującego gola uderzeniem pod poprzeczkę zdobył Roman Szturc.

Nieco ponad dwie min. później tyszanie wykorzystali okres gry w liczebnej przewadze, a na listę strzelców ponownie wpisał się czeski napastnik. Tyszanie wyraźnie złapali wiatr w żagle i w 31. min. za sprawą Filipa Komorskiego powiększyli prowadzenie. Druga tercja całkowicie należała do „Trójkolorowych” i wydawać się mogło, że tego dnia Ciarko STS już im nie zaszkodzi. Nic bardziej mylnego..

Po zmianie stron obraz gry całkowicie uległ zmianie, a nie mając nic do stracenia goście ruszyli do odważnych ataków. Trzy min. po wznowieniu gry sanoczanie złapali kontakt, a w 47. min. doprowadzili do remisu. W kolejnych 70 sekund strzelili kolejne dwa gole odwracając losy spotkania. Sidorienko poprosił o czas, wymienił Lewartowskiego na Fučíka, ale jedyne co wskórali tyszanie to bramka Jakuba Bukowskiego. Nawet manewr z wycofaniem bramkarza nie przyniósł efektu..

GKS Tychy przegrał więc wszystkie trzy spotkania przed własną publicznością rozgrywane w odstępie pięciu dni. Kibice z pewnością nie tak widzieli początek sezonu w wykonaniu swoich pupili, jednak należy pamiętać, że to pierwsze mecze rozgrywek, a sezon jest bardzo długi.

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:5 (0:1, 3:0, 1:4)
3:5 Ville Heikkinen – Władysław Łysenko, Aleksandr Pawłenko (47:32),
4:5 Jakub Bukowski – Bartłomiej Pociecha, Ondřej Šedivý (51:01, 5/4).

GKS Tychy: K. Lewartowski (od 47:33 T. Fučík) – O. Bizacki, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski (2), C. Mroczkowski – B. Ciura, B. Pociecha; J. Bukowski, R. Galant, B. Jeziorski – A. Younan, E. Bagin; R. Szturc (2), A. Boivin (2), J. Dupuy (2) – M. Ubowski, K. Sobecki; S. Marzec, F. Starzyński (2), M. Gościński. Trener: Andriej Sidorienko.