Koszykarze GKS Tychy byli gościnni dla Miasta Szkła Krosno podczas turnieju w Tychach. W Krośnie jednak role się odwróciły i to tyszanie zajęli pierwsze miejsce.

Zespół Tomasza Jagiełki zmagania w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosno rozpoczęli od starcia z HydroTruck Radom. Tyszanie od początku gry byli stroną przeważającą, a prym wiódł Artur Ziaja i Patryk Kędel. Już do przerwy tyszanie wiadomym było, że radomianie nie będą mieli łatwej przeprawy.

GKS do przerwy prowadził 37:28 pokazując, że interesuje go tylko walka o pierwsze miejsce. Trzecia kwarta jeszcze należała zdecydowanie do tyszan. Radomianie próbowali gonić wynik, ale tyszanie konsekwentnie utrzymywali przewagę i ostatecznie wygrali 67:58.

GKS Tychy – HydroTruck Radom 67:58.
Ziaja 15 (4/5 za 3), Krajewski 14, Stankowski 12, Kędel 9, Mąkowski 6, Wieloch 5 (4 asysty), Koperski 4 (6 zbiórek, 3 przechwyty), Kamiński 2, Nowak, Chodukiewicz, Jakacki.

W finale „Trójkolorowym” przyszło mierzyć się z gospodarzami turnieju, co było niejako rewanżem za finał rozgrywek w Tychach. Tyszanie od początku narzucili swój styl gry wygrywając pierwszą kwartę 23:8. Całkowita dominacja GKS nie została przerwana mimo kilku pojedynczych zrywów gospodarzy i do przerwy ekipa Jagiełki prowadziła 47:38.

Po zmianie stron tyszanie kontynuowali dobrą grę i do końca utrzymywali bezpieczny dystans. Ostatecznie GKS Tychy wygrał 88:78 i zrewanżował się ekipie Miasta Szkła Krosno za porażkę podczas tyskiego turnieju.

GKS Tychy – Miasta Szkła Krosno 88:78.
Wieloch 25 (5/5 za 3, 3 przechwyty), Krajewski 19, Kędel 12 (6 zbiórek), Mąkowski 10 (12 zbiórek), Koperski 10 (6 asyst), Kamiński 5, Chodukiewicz 4, Stankowski 3, Ziaja, Nowak, Jakacki, Wspaniały.