Zabójcze 40 sekund w końcówce meczu z Zagłębiem Sosnowiec zadecydowało o pierwszej wygranej w sezonie GKS Tychy. Tyszanie udanie więc zainaugurowali rozgrywki PHL.

Podopieczni Andrieja Sidorienki zmagania w Polskiej Hokej Lidze zaczęli później niż pozostałe ekipy. Tyszanie bowiem po wycofaniu się z rozgrywek STS Sanok dograli ważny sparing z HC Frýdek-Místek. Po powrocie do gry sanoczan wspólnie uznano, że mecz ten należy przełożyć na inny termin.

Zagłębie Sosnowiec mające w składzie kilku ex-tyszan podchodziło do meczu z GKS mając w dorobku wygraną w Jastrzębiu 4:0. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe spotkanie, bo tyszanie przecież zbudowali mocną kadrę, która ma walczyć o mistrzostwo kraju. Pierwsza tercja toczyła się pod dyktando „Trójkolorowych”, którzy w 9. min. objęli prowadzenie. Na listę strzelców uderzeniem między parkanami bramkarza wpisał się Mateusz Ubowski. Miejscowi nie byli w stanie zagrozić tyskiej bramce i na przerwę GKS Tychy schodził prowadząc 1:0.

Po zmianie stron gra nie ożywiła się, a sytuacji podbramkowych również było jak na lekarstwo. Dopiero w trzeciej części gra się mocno ożywiła, a kibice miejscowych ożywili się chwilę po wznowieniu gry. Wówczas Zagłębie grając w przewadze doprowadziło do remisu. Chwilę później miejscowi mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale krążek poszybował nad bramką Fučíka.

Decydujące o losach meczu okazało się być wykluczenie zawodnika gospodarzy za nadmierną ilość graczy na lodzie. Wówczas podczas zamieszania pod bramką Zagłębia obrońca wybijając krążek trafił w Radosława Galanta, a następnie wpadł do bramki sosnowiczan. Kuriozalna bramka podłamała miejscowych, którzy 40 sek. później stracili drugiego gola, a krążek odbity od słupka skutecznie dobił Jakub Bukowski.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
0:1 Mateusz Ubowski – Szymon Marzec (08:14)
1:1 Nikita Bucenko – Witalij Andrejkiw (41:05, 5/4)
1:2 Radosław Galant (57:38, 5/4)
1:3 Jakub Bukowski – Filip Komorski, Christian Mroczkowski (58:18)

GKS Tychy: T. Fučík – O. Bizacki, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski, C. Mroczkowski – O. Jaśkiewicz, E. Bagin; J. Bukowski, R. Galant (2), B. Jeziorski – B. Ciura (2), B. Pociecha; R. Szturc, A. Boivin, K. Wróbel – K. Sobecki, A. Younan (2); S. Marzec, F. Starzyński, M. Ubowski.
Trener: Andriej Sidorienko

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.