Rezerwa GKS Tychy zremisowała czwarty mecz w ligowych rozgrywkach. Tym razem tyszanie podzielili się punktami ze Spójnią Landek.

GKS II Tychy domowe mecze w tym sezonie rozgrywa na terenie Kompleksu Piłkarskiego im. Alfreda Potrawy przy ul. Andersa. Można odnieść wrażenie, że obiekt ten nie jest szczęśliwy dla tyszan, którzy jeszcze nie zdołali tam wygrać meczu.

Początek spotkania ze Spójnią był niezwykle intensywny. Już w czwartej min. Ploch potężnie huknął w kierunku bramki rywala, ale piłka znacząco minęła cel. Chwilę później doskonałą interwencją popisał się Dana, który wybił piłkę na rzut rożny po kąśliwym uderzeniu. Kolejne groźne uderzenia na bramkę gości oddali Malec, Ploch i Orliński, ale wynik wciąż pozostawał bez zmian.

Kiedy wydawało się, że gol dla miejscowych wisi w powietrzu to zdobyli go.. goście! Lewandowski uderzył w kierunku dalszego słupka nie dając szans na skuteczną interwencję Danie. Spójnia długo nie cieszyła się z prowadzenia, bo dwie min. później kapitalne uderzenie z rzutu wolnego oddał Konrad Pipia. Piłka uderzona przez kapitana tyszan wpadła w samo okienko bramki przyjezdnych.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, bo po pięciu min. ponownie za sprawą Lewandowskiego wyszli na prowadzenie. Wyrównać mógł Malec, ale ponownie pojedynek z rosłym atakującym wygrał Krzczuk. Goście mogli podwyższyć wynik, ale Dana tego dnia już nie dał się pokonać. W 67. szczęście uśmiechnęło się do tyszan, bowiem piłka odbiła się od chorągiewki i pozostała w polu gry. Następnie została ona posłana w pole karne, gdzie Kamil Kargulewicz nie miał problemu ze zdobycie wyrównującej bramki.

GKS II Tychy – KS Spójnia Landek 2:2 (1:1)
0:1 Lewandowski (28.)
1:1 Pipia (30. wolny)
1:2 Lewandowski (50.)
2:2 Kargulewicz (67.)

GKS II Tychy: 22. Dana – 4. Zarębski (56, 4. Zarębski), 7. Żelazowski Ż, 9. Ploch, 10. Kargulewicz, 17. Pipia Ż, 18. Orliński (85, 34. Kacprowski Ż), 19. Kopczyk, 20. Jaroch, 23. Rabiej, 29. Malec. Trener Jarosław Zadylak.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.