GKS Tychy bez sześciu czołowych graczy zagrał z JKH GKS Jastrzębie. Mimo to tyszanie ograli rywali po rzutach karnych 4:3.

Andriej Sidorienko nie miał do dyspozycji obrońców Olliego Kaskinena i Olafa Bizackiego oraz atakujących – Filipa Komorskiego, Jakuba Bukowskiego, Radosława Galanta i Romana Szturca. Nim spotkanie się rozpoczęło zawodnicy GKS Tychy zaprezentowali kibicom wywalczony Puchar Polski.

Mimo poważnego osłabienia tyszanie doskonale rozpoczęli spotkanie, bo już w drugiej min. wykorzystali okres gry w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski, który w tym meczu pełnił rolę kapitana zespołu. Goście wyrównali w dziewiątej min. pakując krążek pod poprzeczkę bramki Fučíka. „Trójkolorowi” ponownie wyszli na prowadzenie po zaledwie 22 sekundach, a gola zdobył Jan Krzyżek uderzając w krótki róg.

Goście dokonali zmiany w bramce, co wyszło im na dobre, bowiem pewniejsza postawa bramkarza dała więcej spokoju zawodnikom z pola. W 13. min. ekipa z Jastrzębia wykorzystała okres gry z przewagą zawodnika i na tablicy wyników ponownie widniał remis. Na tym goście nie poprzestali, bo praktycznie równo z końcową syreną wyszli na prowadzenie.

W dalszej fazie spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. W 35. min. tyszanie nie zdołali wykorzystać podwójnej przewagi, ale w końcówce tercji doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę remisu zdobył Christian Mroczkowski, a wynik ten już nie uległ zmianie. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w której do bramki trafili Alexandre Boivin, Emil Bagin i Christian Mroczkowski po stronie tyszan i Tuukka Rajamäki dla JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 4:3k. (2:3, 1:0, 0:0, d. 0:0, k. 3:1)
1:0 Bartłomiej Jeziorski – Bartłomiej Pociecha, Jean Dupuy (01:37, 5/4),
1:1 Tuukka Rajamäki – Maciej Urbanowicz, Mateusz Bryk (08:18),
2:1 Jan Krzyżek – August Nilsson (09:40),
2:2 Josef Mikyska – Mateusz Bryk, Mark Kaleinikovas (12:54, 5/4)
2:3 Dominik Paś – Tuukka Rajamäki (19:59),
3:3 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Pociecha, Jean Dupuy (38:50),
4:3 Emil Bagin (65:00, Karny decydujący).

GKS Tychy: T. Fučík – E. Bagin (2), A. Nilsson;C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy (2) – O. Jaśkiewicz, B. Ciura;O. Šedivý, M. Ubowski, B. Jeziorski (2) – B. Pociecha, K. Sobecki;K. Wróbel, F. Starzyński, S. Marzec – J. Krzyżek, A. Younan (2), O. Kasperek.
Trener: Andriej Sidorienko.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.