GKS Tychy wygrał drugi mecz z rzędu, choć tym razem musiał się mocno napracować. Tyszanie 2:1 pokonali Podhale Nowy Targ, które wysoko zawiesiło poprzeczkę.

Zespół Andrieja Sidorienki od początku spotkania przeważał, ale długo nie potrafił przekuć jej na bramki. Dopiero w 17. min. wynik otworzył Mateusz Gościński po szybkiej kontrze i podaniu Radosława Galanta. Wcześniej okazji do zdobycia bramek nie brakowało, ale dobrze spisywali się bramkarze. Gospodarze byli bliscy strzelenia gola w 14. min., ale krążek obił tylko bramkę Fucika.

Po zmianie stron tyszanie grę zaczęli z „wysokiego C”, bo Gościński trafił krążkiem w słupek bramki miejscowych. Ci z upływem czasu spisywali się coraz lepiej, a w 25. min. doprowadzili do wyrównania. Niefortunną interwencję zaliczył Tomas Fucik dodając wiatru w żagle graczom Podhala. Długimi momentami przeważali, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku.

Początek trzeciej tercji był dla zawodników GKS Tychy trudny, bo musieli sobie radzić w podwójnym osłabieniu. Miejscowi jednak nie skorzystali z okazji tylko raz poważnie zagrażając tyskiej bramce. Fucik jednak zatrzymał soczyste uderzenie rywala. Podobnie było kilka chwil później, kiedy tyszanie nadziali się na kontrę rywali. W odpowiedzi groźnie uderzał Christian Mroczkowski, ale trafił krążkiem w słupek.

W 55. min. do bramki Podhala trafił Radosław Galant, ale sędziowie od razu uznali, że nie mogą uznać tego trafienia. Ich decyzję potwierdziła analiza video. W 58. min. już wątpliwości nie było, a na listę strzelców wpisał się Alexander Szczechura dając „Trójkolorowym” minimalną wygraną.

Kolejny mecz GKS Tychy rozegra w najbliższą niedzielę (23.01.). Tyszanie podejmą Unię Oświęcim, a początek spotkania zaplanowano na godz. 17:00.

Tauron KH Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
0:1 Mateusz Gościński – Bartłomiej Pociecha, Radosław Galant (16:57)
1:1 Filip Wielkiewicz – Kasper Bryniczka, Robert Mrugała (24:46)
1:2 Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Radosław Galant (57:42)

Tychy: T. Fučík – M. Biro, B. Pociecha, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – J. Seed, O. Bizacki, A. Szczechura, K. Wróbel, C. Mroczkowski – G. Żełdakow, A. Smirnow, D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Dupuy – D. Korczemkin, J. Krzyżek, J. Witecki, F. Starzyński, S. Marzec.