Zawodnicy drugiego zespołu GKS Tychy rozpoczną rozgrywki ligowe od wyjazdowego maratonu. Tyszan w odstępie ośmiu dni czekają trzy spotkania.

Zespół Tomasza Wolaka czwartoligowe rozgrywki rozpocznie od potyczki z Polonią Łaziska Górne, która z pewnością będzie faworytem. Zespół ex-tyszanina Krystiana Odrobińskiego został przeniesiony do II grupy Haiz IV Ligi, a na wiosnę w meczu pucharowym pokonał GKS II 3:1.

Kolejne dwa mecze tyszanie rozegrają przeciwko Drzewiarzowi Jasienica i rezerwom Podbeskidzia Bielsko-Biała. „Trójkolorowi” będą na pewno faworytem meczu w Jasienicy, bowiem w poprzednim sezonie w obu spotkaniach przeciwko Drzewiarzowi to GKS był górą (7:2 i 6:1).

Podopieczni Tomasza Wolaka mają za sobą sześć meczów kontrolnych, w których aż cztery zremisowali, a po jednym wygrali i przegrali. Ostatnie mecze inauguracyjne nie należały do udanych, mimo to zespół chce przełamać niechlubną passę, choć trener tyszan zdaje sobie sprawę, że drużyna nie jest gotowa w stu procentach. – Zdecydowanie bardziej preferuję zimowe przygotowania, bowiem mamy wtedy więcej czasu na wkomponowanie nowych zawodników do składu. Nie wszystko jeszcze działa jak należy, ale zgranie drużyny przyjdzie z czasem – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy opiekun tyszan Tomasz Wolak.

KS Polonia Łaziska Górne – GKS II Tychy, sobota 11 sierpnia, godzina 17.00
LKS Drzewiarz Jasienica – GKS II Tychy, środa 15 sierpnia, godzina 17.00
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – GKS II Tychy, niedziela 19 sierpnia, godz. 16:00