Rzadko się zdarza, by z ligi amatorskiej trafić na zaplecze Ekstraklasy. Taką drogę jednak pokonało trzech zawodników Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu.

Nowymi zawodnikami GKS Futsal Tychy zostało trzech zawodników, którzy ostatnie pół roku spędzili w lidze amatorskiej. Takie ruchy transferowe to rzadkość, nawet w futsalu, ale nie zdarzają się pierwszy raz.

„Trójkolorowych” barw bronić będą Kamil Bezak, Krzysztof Pieczonka i Paweł Pytel. Ostatni z wymienionych wraca do GKS po kilkuletniej przerwie. Warto również zaznaczyć, że Pytel występował też w ekstraklasowym AZS AWF Katowice. W bieżącym sezonie bronił barwo FC Dallas Tychy. Klub opuści też Krzysztof Pieczonka, który na pewno tanio skóry nie sprzeda w walce o miejsce między słupkami tyskiej bramki.

Kamil Bezak natomiast w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu bronił barw La Zabawy Tychy, który jest zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu. Występował w nim m.in. z dobrze znanymi tyskim kibicom Zbigniewem Modrzikiem, Bartoszem Rutkowskim czy Bartłomiejem Sitko.

W przeszłości z Tyskiej Ligi Futsalu do GKS Futsal trafili bramkarz Adam Borowski czy Grzegorz Migdał. To pokazuje, że amatorskie rozgrywki mogą być znakomitym miejscem na rozpoczęcie kariery.