Hokejowy mistrz Polski kapitalnie rozpoczął nowy sezon PHL. Tyszanie 19:1 rozbili beniaminka – SMS U20 Sosnowiec, pokazując młodym zawodnikom z Sosnowca, że czeka ich mnóstwo pracy.

Mało kto przypuszczał, że młody zespół SMS U20 Sosnowiec będzie w stanie rywalizować z jakimkolwiek zespołem PHL. Tym bardziej z Mistrzem Polski, który obnażył rywali z wszystkich niedoskonałości.

GKS TYCHY - COMARCH CRACOVIA KRAKOW

Od początku do końca stroną dominującą byli podopieczni Jiri Sejby, którzy już po pierwszej tercji prowadzili 5:0. Gospodarze walczyli, ale nie byli w stanie przeciwstawić się tyszanom. Po drugiej tercji wynik był rozstrzygnięty, a prowadzenie 13:0 na pewno wprowadziło w poczynania tyszan zbyt dużo luzu. Efektem była bramka zdobyta przez gospodarzy.

Cieszy dobra dyspozycja strzelecka zawodników GKS Tychy, a szczególnie hattrick Mikołaja Łopuskiego i Jarosława Rzeszutko. Trzy gole zdobył też Kamil Kalinowski.

SMS U20 Sosnowiec – GKS Tychy 1:19 (0:5, 0:8, 1:6).
0:1 Adam Bagiński – Radosław Galant – Michael Kolarz (01:26)
0:2 Mikołaj Łopuski – Jarosław Rzeszutko – Mateusz Bryk (10:15)
0:3 Filip Komorski – Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski (10:41)
0:4 Jarosław Rzeszutko – Yuri Kuzin – Michael Kolarz (13:51) 5/4
0:5 Jarosław Rzeszutko – Yuri Kuzin – Mikołaj Łopuski (18:35)
0:6 Jakub Witecki – Adam Bagiński – Marcin Kolusz (20:34)
0:7 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz – Filip Komorski (22:38)
0:8 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz – Filip Komorski (22:48)