Ukraiński zespół FROM_UA został nowym liderem Tyskiej Ligi Szóstek. Jednocześnie jest to jedyny niepokonany zespół w stawce.

Nowy lider rozgrywek w ostatniej kolejce mierzył się z innym faworytem do wygrania ligi – FC Dallas Tychy. FROM_UA od początku meczu spisywał się lepiej – do przerwy prowadził 1:0, a po zmianie stron szybko podwyższył wynik. Tyszanie złapali kontakt, ale ekipa z Ukrainy odpowiedziała dwoma trafieniami. Ostatecznie Dallasi musieli kolejny raz przełknąć gorycz porażki, a FROM_UA został nowym liderem Tyskiej Ligi Szóstek.

Na drugie miejsce wróciła ekipa Hiacyntu Tychy, która w drugim szlagierze ostatniej kolejki mierzyła się z Tyskimi Dzbanami. Pojedynek ten od początku stał na bardzo wysokim poziomie w którym nie brakowało emocji. Hiacynt obejmował prowadzenie, a Tyskie Dzbany goniły wynik i na przerwę zespoły schodziły z remisem 3:3. Po zmianie stron emocji było jeszcze więcej, a Hiacynt ostatecznie wygrał 7:4.

W pozostałych spotkaniach:
Amsterdam Duet Team – KS Pampeluna 7:2
Oszołomy – Wybrzeże Klatki Schodowej 12:0
Czułowianka II – KS Olimpia Tychy 6:4
Kopacze – Drink Team 0:11.

Organizatorem Tyskiej Ligi Szóstek jest Stowarzyszenie Polskiego Sportu przy współpracy z MOSiR Tychy. Mecze rozgrywane są na „Orliku” przy ul. Wejchertów.