W tyskiej A-klasie rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej. Dojdzie w niej do starcia lidera z wiceliderem!

Po 14 kolejkach ligowych na czele tabeli znajduje się ekipa GTS Bojszowy, która ma w dorobku 39 punktów. Bojszowianie wygrali 13 spotkań i doznali zaledwie jednej porażki. Tuż za ich plecami znajduje się mający na koncie 12 wygranych i dwie porażki OKS Zet Tychy.

Obie ekipy zmierzą się w szlagierowym meczu 15. kolejki tyskiej A-klasy. Pojedynek w Paprocanach zapowiada się niezwykle ciekawie, szczególnie, że oba zespoły znajdują się w doskonałej formie. „Zetka” przed tygodniem pokonała na wyjeździe 5:1 Polonię Międzyrzecze. GTS Bojszowy natomiast na swoim boisku ograł 7:0 Polonię II Łaziska Górne.

OKS Zet Tychy – GTS Bojszowy (sobota, 16.11., godz. 13.30).

Przed własną publicznością zagra też OKS JUWe Tychy, który podejmie Leśnika Kobiór. Tyszanie muszą wygrać, by zimę spędzić w bliskim kontakcie z OKS Zet i GTS Bojszowy. Do „Zetki” bowiem tracą pięć, a do bojszowian osiem punktów.

W poprzedniej kolejce tyszanie wygrali z LKS Woszczyce 5:1, a Leśnik przegrał u siebie 2:3 z LKS Frydek.

OKS JUWe Tychy – Leśnik Kobiór (sobota, 16.11., godz. 14.00).

Na wyjeździe jesień zakończy Siódemka Tychy, która zmierzy się z LKS Brzeźce. Zespół Damiana Tauliczka aktualnie zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Jutrzejszy rywal tyszan ma dwa punkty więcej i plasuje się na ósmej pozycji.

W poprzedniej kolejce LKS zremisował 1:1 z LKS Studzionka, a Siódemka ograła 3:1 Czaplę Kryry.

LKS Brzeźce – Siódemka Tychy (sobota, 16.11., godz. 13,30).