Atomówki GKS Tychy w kapitalnym stylu pokonały UKHK Unię Oświęcim 5:4. Tyszanki przegrywały 1:3 po dwóch tercjach, ale odrobiły stratę i dopisał komplet punktów.

Po pierwszej bezbramkowej tercji przyszło wiele emocji. Druga partią jednak należała do zawodniczek Unii, które zdominowały gospodynie narzucając swój styl gry. Zdobyły trzy gole i na drugą przerwę schodziły prowadząc 3:1.

Podopieczne Dariusza Garbocza i Beniamina Sławińskiego jednak się nie poddały. Wręcz przeciwnie – na trzecią część gry wyszły podwójnie zmotywowane. Atomówki przejęły inicjatywę i po kapitalnej grze odrobiły straty z nawiązką wygrywając spotkanie 5:4!

Taki finisz może podbudować zespół przed starciem z mistrzyniami Polski – TMH Polonią Bytom. Tyszanki podejmą obrończynie tytułu w sobotę (6.10.).

Atomówki GKS Tychy – UKHK Unia Oświęcim 5:4 (0:0, 1:3, 4:1). Bramki: Nicola Sosnowska, Aneta Michałek, Katarzyna Frąckowiak, Sylwia Łaskawska, Agnieszka Nadzimek.
Atomówki GKS: Małgorzata Burda, Natalia Harańczyk, Wiktoria Kędra, Magdalena Jabłońska, Katarzyna Frąckowiak, Sylwia Łaskawska, Karolina Churas, Alicja Kopciara, Oliwia Garbocz, Dominika Marczyk, Aneta Michałek, Nicola Sosnowska,