Występujący w Regionalnej Lidze Juniorów U-18 zespół GKS Tychy pokonał na wyjeździe Stal Zabrze 2:1. Wynik ten jest istotny ze względu na układ tabeli i walkę o awans do MMP.

Od początku meczu stroną dominującą byli zawodnicy GKS Tychy. Podopieczni Grzegorza Morkisa dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów na bramkę. Przy dwóch z nich bramkarz rywali był bezradny, a na listę strzelców wpisali się Przybył i Wybraniec.

Rysunek2

Druga połowa rozpoczęła się od ataków tyszan. Jednak po straconej bramce to rywale dostali wiatru w żagle i odważniej zaatakowali. Jednak w bramce GKS bardzo dobrze spisywał się bramkarz, dzięki czemu cenne trzy punkty powędrowały do Tychów.

Wynik jest istotny ze względu na walkę GKS Tychy o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Łęczycy (16-18 marca). Przed zespołem Grzegorza Morkisa dwa pojedynki. W najbliższy piątek we własnej hali tyszanie podejmować będą Gwiazdę Ruda Śląska (początek meczu o godz. 20). Ostatni i zarazem najważniejszy mecz rozegrają 31.01. na wyjeździe z GSF Gliwice (godz. 18:30).

Stal Zabrze – GKS Tychy 1:2 (0:2). Bramki: Przybył, Wybraniec.
GKS: Adwentowicz, Mieczkowski – Domżał, Biernat, Długajczyk, Przybył – Milewski, Wybraniec, Baran, Radliński – Budzyński, Krzemiński, Kochanowski.