Hokeiści GKS Tychy mają za sobą ostatni mecz kontrolny na swoim lodzie. Tyszanie po ciężkim boju pokonali KH Energę Toruń 6:3.

Ostatni mecz kontrolny przed własną publicznością nie był spacerkiem dla hokeistów. Zespół KH Energa Toruń wysoko zawiesił poprzeczkę, a tyszanie aż trzykrotnie musiał odrabiać straty!

Przyjezdni błyskawicznie, bo już po 62 sek. gry wyszli na prowadzenie, zmuszając „Trójkolorowych” do odrabiania strat. Sztuka ta udała się zespołowi Sidorienki po niespełna kwadransie gry. Grając w przewadze tyszanie znaleźli sposób na defensywę torunian, a wyrównującego gola zdobył Jakub Bukowski.

Po zmianie stron obraz gry był podobny do tego z pierwszej tercji. Gospodarze przeważali, stwarzali sobie okazje podbramkowe i oddawali więcej strzałów na bramkę rywala. Gola jednak zdobyli goście, którzy w 37. min. drugi raz w tym meczu wyszli na prowadzenie. Utrzymali je do końca tej części. GKS Tychy wyrównał na początku trzeciej partii, a bramkę w przewadze zdobył Filip Komorski. Niespełna dwie min. później ekipa z Torunia ponownie wyszła na prowadzenie.

Taki obrót spraw mocno podrażnił tyszan, którzy już po 39 sek. ponownie wyrównali, a drugi raz gola zdobył Bukowski. Kolejne minuty przebiegały pod całkowitą dominacją tyszan, którzy poprawili skuteczność i jeszcze trzykrotnie pokonali bramkarza gości. Prowadzenie GKS dał Christian Mroczkowski, a kolejne dwa gole zdobyli Szymon Marzec i Radosław Galant. Ostatecznie tyszanie pokonali w ostatnim meczu kontrolnym na swoim lodzie KH Energę Toruń 6:3.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 6:3 (1:1, 0:1, 5:1)
0:1 Mateusz Zieliński – Michał Zając – Eemeli Jeskanen ((01:02)
1:1 Jakub Bukowski – Filip Komorski – Ondrej Šedivý (14:22) 5/4
1:2 Michał Zając – Jakub Gimiński (36:31)
2:2 Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha – Ondrej Šedivý (42:50) 5/4
2:3 Illia Korenchuk – Kamil Kalinowski – Mikolai Syty (44:44)
3:3 Jakub Bukowski – Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski (45:23)
4:3 Christian Mroczkowski – Jakub Bukowski – Oskar Jaśkiewicz (50:52)
5:3 Szymon Marzec – Christian Mroczkowski – Filip Starzyński (56:09)
6:3 Radosław Galant – Bartłomiej Jeziorski – Mateusz Gościński (57:52)

GKS Tychy: Lewartowski (Fučík) – Bizacki, Kaskinen; Šedivý, Komorski, Mroczkowski – Sobecki, Younan; Marzec, Starzyński, Gościński – Jaśkiewicz, Bagin; Bukowski, Galant, Jeziorski – Ciura, Pociecha; Szturc, Boivin, Wróbel – Ubowski.