Dzisiaj przed hokeistami GKS Tychy pierwszy poważny sprawdzian formy i nerwów. Tyszanie bowiem rozegrają siódme, decydujące starcie w walce o półfinał.

Przed startem fazy play-off nikt nie przypuszczał, że GKS Tychy w rywalizacji z MH Automatyką Gdańsk będzie miał tak ciężko. Gdańszczanie jednak wysoko zawiesili poprzeczkę i napsuli sporo nerwów tyszanom.

Po pierwszym meczu wygranym przez GKS 5:0 wydawało się, że rywalizacja może się szybko zakończyć. Gracze Automatyki dowodzeni przez Josefa Vitka nie zamierzali jednak tanio skóry sprzedać i dzięki walecznej postawie prowadzili w rywalizacji już 4:3. Przed własną publicznością, która pobiła rekord frekwencji PHL, nie wytrzymali presji i przegrali. Decydujący mecz odbędzie się więc w Tychach, gdzie to tyszanie będą mogli liczyć na doping swoich fanów. – Czekamy na wsparcie naszych kibiców i zrobimy wszystko, żeby wygrać – mówił po niedzielnym meczu szkoleniowiec Mistrzów Polski.

Wciąż do nabycia są pojedyncze wejściówki. Kasy Stadionu Zimowego będą otwarte od godziny 16:00 (początek meczu o 17:35).

Cennik biletów na mecze ćwierćfinałowe:
Bilet normalny: 15 zł
Bilet ulgowy: 10 zł