Pierwsza odsłona półfinałowej „Świętej Wojny” dla Tauron Re-Plast Unii Oświęcim! Oświęcimianie pokonali GKS Tychy 2:0 i prowadzą w rywalizacji.

Przed rozpoczęciem gry faworytem byli zawodnicy GKS Tychy, którzy w sezonie zasadniczym tylko raz musieli uznać wyższość oświęcimian. Było to na początku rozgrywek, więc bardzo dawno temu. Play-off jednak rządzą się swoimi prawami..

W Oświęcimiu obie ekipy skupiły się przede wszystkim na ograniczeniu dostępu do swojej bramki. Dzięki takiej postawie kibice mało oglądali sytuacji podbramkowych, ale dużo twardej walki. Miejscowi mieli okazję na otwarcie wyniku rozgrywając przewagę, jednak mimo niezłego pomysłu nie znaleźli sposobu na pokonanie Tomáša Fučíka. Na przerwę zespoły zjechały do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, ale z upływem czasu coraz większą przewagę wypracowywali oświęcimianie. I to oni w 28. min. wykorzystali przewagę i zdobyli gola. Unia próbowała pójść za ciosem, ale mimo kilku dobry okazji nie zdołali drugi raz pokonać tyskiej defensywy. W trzeciej tercji zawodnicy GKS Tychy musieli zagrać odważniej, ale nie byli w stanie znaleźć sposobu na bramkarza miejscowych.

W 43. min. z pomocą miejscowym przyszedł słupek, który obił Filip Komorski. Trzy min. przed końcem spotkania dobrą okazję miał Bartłomiej Jeziorski, ale jego uderzenie kapitalnie obronił bramkarza Unii. Ta sytuacja zemściła się dosłownie chwilę później, a Fučíka pokonał Dziubiński. W końcówce Andriej Sidorienko zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniosło to efektu i Unia zasłużenie wygrała pierwsze spotkanie.

Dzisiaj (niedziela, 12.03.) o godz. 17:00 zaplanowany jest początek drugiego pojedynku półfinałowej rywalizacji.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Filipp Pangiełow-Jułdaszew – Teddy Da Costa (27:46, 5/4),
2:0 Krystian Dziubiński – Erik Ahopelto, Pawło Padakin (57:37).

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki; M. Gościński, F. Starzyński, S. Marzec (4) – A. Younan, A. Nilsson; C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura; J. Juhola, R. Galant, R. Szturc (2) oraz M. Ubowski.
Trener: Andriej Sidorienko

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.