Drugi zespół GKS Tychy po falstarcie w rozgrywkach IV Ligi odniósł pierwszą wygraną. Tyszanie 6:0 rozbili na wyjeździe ROW 1964 Rybnik.

Zespół prowadzony przez Jarosława Zadylaka na inaugurację sezonu mierzył się z Odrą Wodzisław. „Trójkolorowi” musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając u siebie 0:2.

Do Rybnika GKS II jechał jednak naszpikowany graczami pierwszego zespołu, więc nie było mowy o innym wyniku, niż wygrana. W składzie pojawili się m.in. Krzysztof Machowski, Daniel Rumin, Wiktor Niewiarowski, Adrian Kostrzewski, Kacper Skibicki, czy też ostatnio sprowadzony Marko Dijaković.

„Trójkolorowi” dominowali od pierwszych minut grając bardzo efektownie i efektywnie. Choć w pierwszej połowie miejscowi skutecznie stawiali opór, mając do tego sporo szczęścia. Tyszanie zdołali zdobyć tylko jednego gola, a na listę strzelców w pierwszych trzech kwadransach wpisał się Marcin Szpakowski. Po zmianie stron skuteczność zespołu Zadylaka była znacznie lepsza, co przełożyło się na efektowną wygraną.

Po przerwie strzelanie rozpoczął wprowadzony młodziutki Denis Matyśkiewicz. Z dobrej strony pokazał się też mocno krytykowany za ostatni mecz przeciwko Wiśle Kraków Kacper Skibicki, który również zdobył gola. Wysoką formę udowodnił strzelec dwóch goli – Daniel Rumin. Strzelanie zakończył Kacper Żelazowski, a GKS II Tychy dzięki tej wygranej zajmuje siódme miejsce w tabeli.

W trzeciej serii gier GKS II zmierzy się z inną „dwójką”. Tyszanie podejmą rezerwę Podbeskidzia Bielsko-Biała, a spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (19.08.) o godz. 17:00.

ROW 1964 Rybnik – GKS II Tychy 0:6 (0:1). Bramki: Szpakowski, Matyśkiewicz, Skibicki, Rumin 2, Żelazowski.
GKS II: 44. Kostrzewski – 25. Machowski, 3. Słanek, 5. Dijaković, 23. Rabiej – 11. Skibicki (70. 7. Żelazowski), 26. Bieroński (75. 24. Oczkowski), 10. Pawlusiński (46. 18. Matyśkiewicz) – 32. Szpakowski (60. 9. Ploch), 34. Rumin (80. 19. Pałasz), 27. Niewiarowski Ż (46. 8. Orliński).