Hokejowe Derby Śląska dla GKS Tychy! Tyszanie wygrali wyjazdowy mecz PHL z GKS Katowice 2:1.

Mecze tyszan z katowiczanami zawsze elektryzują kibiców obu ekip i to bez względu na dyscyplinę. Hokeiści doskonale o tym wiedzieli, dlatego do starcia podeszli z chęcią przedłużenia swojej serii wygranych.

Podopieczni Andrieja Sidorienki lepiej weszli w mecz i od początku dyktowali warunki gry. Swojej przewagi nie potrafili jednak przekuć na trafienia, bo w bramce gospodarzy doskonale spisywał się był bramkarz tyszan – Murray. Po niespełna kwadransie gry wydawało się, że katowiczanie mogą wyjść na prowadzenie, bowiem na ławkę kar trafił Jakub Bukowski. Na grę w osłabieniu miał inny pomysł Szymon Marzec, który wykorzystał błąd miejscowych i otworzył wynik meczu. Sędziowie potrzebowali weryfikacji video, bowiem została naruszona bramka, ale powtórka rozwiała wątpliwości.

Gospodarze przebudzili się przed przerwą, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania. GKS Tychy w pełni zasłużenie schodził na przerwę prowadząc. Po zmianie stron tempo gry opadło, a zawodnicy grali niedokładnie i stwarzali sobie mało okazji podbramkowych. Gra ponownie ożywiła się w trzeciej tercji, a już na jej początku tyszanie mieli doskonałą okazję, by podwyższyć prowadzenie. Nie skorzystali jednak z czterominutowej gry w przewadze.

Niewykorzystane okazje zemściły się na „Trójkolorowych”. W 55. min. katowiczanie grali z przewagą zawodnika, a Fraszko pewnym uderzeniem w dług róg doprowadził do remisu. Kiedy wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka błysnął Filip Komorski, który zza bramki dograł do Romana Szturca, który ulokował krążek w bramce. GKS Tychy prowadzenia już nie oddał i zanotował piąte zwycięstwo z rzędu!

GKS Katowice – GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
0:1 Szymon Marzec – Olaf Bizacki, Filip Starzyński (14:40, 4/5)
1:1 Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut, Marcin Kolusz (54:15, 5/4)
1:2 Roman Szturc – Filip Komorski, Ondřej Šedivý (58:56)

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha (2), O. Bizacki, O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc – A. Younan, K. Sobecki, J. Bukowski (2), M. Ubowski, B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, E. Bagin, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy (2) – J. Krzyżek, O. Kasperek, K. Wróbel, F. Starzyński, S. Marzec (2).
Trener: Andrei Sidorenko.