Hokeiści GKS Tychy mają za sobą próbę generalną. Zmierzyli się w niej z HC Frýdek-Místek przegrywając po dogrywce 2:3.

Podopieczni Andrieja Sidorienki spotkali się z ciepłym powitaniem, bowiem w czeskim zespole jeszcze niedawno występowała czwórka graczy GKS – Komorski, Šedivý, Szturc i Ciura. Na lodzie jednak uprzejmości już nie było.

Oba zespoły spotkanie rozpoczęły dość agresywnie, a gra była otwarta. Wynik w 11. min. otworzyli gospodarze, którzy wykorzystali okres gry z przewagą zawodnika. Tyszanie odpowiedzieli po niespełna czterech minutach, a miejscowym kibicom przypomniał o sobie Filip Komorski. Tyszanin wykorzystał podanie Ondřeja Šedivý’ego. Na przerwę zespoły schodziły z remisem 1:1.

W drugiej tercji obraz gry nie uległ zmianie, a gra była twarda i bardzo wyrównana. W tej części padł tylko jeden gol, którego zdobyli Czesi. „Trójkolorowi” przegrywając jednym golem decydującą partię rozpoczęli od intensywnych ataków i ostrzeliwania bramki gospodarzy. Długo jednak nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na defensywę miejscowych. W 50. min. sztuka ta im się udała, a Christian Mroczkowski obsłużył Komorskiego, który ulokował krążek tuż pod poprzeczką.

Więcej goli w regulaminowym czasie gry już nie padło i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Tę lepiej rozpoczęli zawodnicy GKS Tychy, którzy grali wysokim pressingiem i częściej atakowali bramkę rywala. Po dwóch minutach gry jednak na ławkę kar trafił Mroczkowski, a miejscowi wykorzystali przewagę zdobywając złotego gola.

HC Frýdek-Místek – GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
1:0 Jonas Jobanek – Jakub Doktor – Daniel Vrdlovec (11:00) 5/4
1:1 Filip Komorski – Ondrej Šedivý (14:51)
2:1 Vlastimil Dostalek – Jakub Zurek – Jakub Adamek (36:06)
2:2 Filip Komorski – Christian Mroczkowski – Olli Kaskinen (49:12)
3:2 Vlastimil Dostalek – Jakub Teper – Daniel Vrdlovec (62:28) 4/3

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Bagin; Ubowski, Galant, Jeziorski – Ciura, Pociecha; Šedivý, Komorski, Mroczkowski – Bizacki, Kaskinen; Szturc, Boivin, Wróbel – Sobecki, Younan; Marzec, Starzyński, Krzyżek.