Siatkarki TKS Tychy przegrały trzeci mecz turnieju finałowego w Tychach. Tyszanki musiały uznać wyższość KS Częstochowianki ulegając 1:3 i ostatecznie zajmując drugie miejsce w grupie.

Na początek trzeciej serii gier UKS Gwiazda Tarnowskie Góry pokonała Polonię Łaziska Górne 3:1. Tym samym zespół z Tarnowskich Gór zajął trzecią pozycję w tyskim turnieju.

Polonia Łaziska Górne – UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 1:3 (25:23, 16:25, 9:25, 15:25).

Drugie spotkanie było meczem o pierwsze miejsce w grupie. KS Częstochowianka, podobnie jak TKS Tychy wygrały oba wcześniejsze mecze, dlatego zwycięzca wygrywał turniej.

11058444_1053970671283382_8834021123197577755_o

Pojedynek był zacięty, choć pierwszego seta tyszanki nieco przespały i przegrały do 17. Druga, bardzo wyrównana, partia zakończyła się wygraną tyszanek 26:24. Kolejne sety jednak już należały do częstochowianek, które wygrały mecz 3:1 i zajęły pierwsze miejsce w tyskim turnieju o awans do II ligi kobiet.

KS Częstochowianka – TKS Tychy 3:1 (25:17, 24:26, 25:21, 25:21).

Przed zespołami jeszcze jeden turniej. Tym razem gospodarzem będzie KS Częstochowianka, a zawody rozegrane zostaną w dn. 10-12.04.2015 r. Do II ligi awansują dwa najlepsze zespoły.