Giganci dla Świetlikowa – pod takim hasłem odbywa się impreza wspierająca Fundację Śląskie Hospicjum Dla Dzieci Świetlikowo. W tym roku rozegrany zostanie II Wielki Mecz Charytatywny.

Pojedynek organizowany jest przez wspomnianą Fundację oraz Prezydenta Miasta Tychy – Andrzeja Dziubę. W meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim Tychy zagrają znani i lubiani artyści estrady i szklanego ekranu, gwiazdy sportu i przyjaciele Fundacji.

II edycja Wielkiego Mecz Charytatywnego Giganci dla Świetlikowa ma wesprzeć zbiórkę funduszy na zakup działki pod budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci. – To już druga edycja Meczu Giganci dla Świetlikowa kontra Przyjaciele Fundacji. Chcemy, aby i w tym roku odbyła się w Tychach równie udana impreza. Udział w meczu to przede wszystkim pomoc dla naszej Fundacji, ale chcemy by tyszanie po prostu świetnie się na nim bawili całymi rodzinami – czytam na utworzonym wydarzeniu na portalu facebook.pl cytując Prezes Fundacji Nataszę Godlewską.

Mecz jest trzecią imprezą z cyklu „Giganci dla Świetlikowa” organizowaną na Śląsku. – Nigdy nie przypuszczałbym, że cykl ten stanie się rozpoznawalny i będzie tak chętnie odwiedzany przez ludzi o dobrych sercach. To wyjątkowe widzieć tłumy na imprezie o charakterze charytatywnym. To tylko dowodzi faktu, jak wiele wspaniałych ludzi chce pomóc chorym dzieciom i nie jest obojętny im ich los – mówi turbowolontariusz i inicjator meczu – Marian Rojek.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 8 września na Stadionie Miejskim Tychy. Bilety można zakupić poprzez portal ebilet.pl.