GKS Tychy odrobił zaległy mecz PHL. Tyszanie rozbili przed własną publicznością Podhale Nowy Targ 7:1.

Mecze ten nie ma już większego wpływu na układ tabeli, ale wygrane starcia zawsze podnoszą morale zespołów. Tym bardziej te wysokie i efektowne.

W starciu z Podhalem Nowy Targ zespół Andrieja Sidorienki był zdecydowanym faworytem i w pełni to pokazał na lodzie. Tyszanie od początku gry dominowali i dyktowali warunki, a już w siódmej min. objęli prowadzenie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Christian Mroczkowski, a przy drugim trafieniu zaliczył asystę. Wówczas obsłużył Bartłomieja Jeziorskiego.

Przyjezdni schowani za podwójną gardą szukali okazji do kontrataków, ale tych także nie mieli za wiele. W drugiej tercji GKS nadal przeważał, a po pół godz. gry trzecią bramkę zdobył Bartłomiej Pociecha. Kilka min. później tyszanie grając w przewadze podwyższyli prowadzenie, a swojego drugiego gola strzelił Mroczkowski.

Trzecią partię „Trójkolorowi” rozpoczęli od dwóch ciosów, które całkowicie odebrały przyjezdnym nadzieje na korzystny wynik. Po 28. sek. trwania tercji gola zdobył Jeziorski, a po niespełna minucie swojego trzeciego i piątego dla GKS gola zdobył Mroczkowski. Podhale w 47. min. zaliczyli honorowe trafienie, przy którym Kamil Lewartowski miał mnóstwo pecha, bo odbity od słupka krążek trafił go w plecy i wpadł do bramki. Wynik w końcówce ustanowił Alexander Szczechura, a GKS Tychy w pełni zasłużenie wygrał 7:1.

Tyszanie do końca sezonu zasadniczego mają jeszcze do rozegrania dwa spotkania. Najpierw podejmą KH Energę Toruń, a następnie na wyjeździe zmierzą się z Ciarko STS Sanok.

GKS Tychy – Tauron KH Podhale Nowy Targ 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
1:0 Christian Mroczkowski – Radosław Galant (06:11, 4/5),
2:0 Bartłomiej Jeziorski – Christian Mroczkowski, Jason Seed (12:18, 5/4),
3:0 Bartłomiej Pociecha – Bartłomiej Jeziorski, Radosław Galant (30:09),
4:0 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Jeziorski, Alexander Szczechura (34:17, 5/4),
5:0 Bartłomiej Jeziorski – Bartłomiej Pociecha, Mateusz Gościński (40:28),
6:0 Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura, Michał Kotlorz (41:24),
6:1 Jakub Worwa – Bartłomiej Neupauer (47:08).
7:1 Alexander Szczechura – Bartłomiej Pociecha, Christian Mroczkowski (59:16),

GKS Tychy: K. Lewartowski – M. Biro, B. Pociecha; A. Szczechura, R. Galant, C. Mroczkowski – G. Żełdakow, A. Smirnow; D. Sierguszkin, J. Fieofanow, S. Marzec (2) – J. Seed, M. Kotlorz (2); M. Gościński, F. Starzyński (2), B. Jeziorski – O. Bizacki, J. Michałowski; J. Krzyżek, J. Witecki, K. Wróbel (2).
Trener: Andriej Sidorienko