Hokeiści GKS Tychy zdobyli pierwszy punkt w tegorocznej Hokejowej Lidze Mistrzów. Tyszanie po dogrywce przegrali z Adler Mannheim 2:3.

Mecz z Mistrzem Niemiec był zupełnie inny od piątkowego starcia ze Szwedami. Zespół Gusowa grał uważniej w obronie i był bardzo groźny w ataku.

Tyszanie odważnie atakowali, a strzegący bramki Murray dwoił się i troił ratując zespół przed utratą gola. Gospodarze dobrze grali też w przewagach i to właśnie mając jednego zawodnika więcej na lodzie zdobyli pierwszego gola. W ósmej min. Szczechura dał prowadzenie „Trójkolorowym”. Wynik ten nie ulegał zmianie aż do 35. min. Wówczas tyszanie popełnili błąd w defensywie i stracili gola. Podobnie było dwie min. później, a Niemcy objęli prowadzenie.

Długo się jednak z niego nie cieszyli, bo zaledwie 41 sekund. Wówczas tyszanie ponownie grali z przewagą zawodnika, a do wyrównania doprowadził Szmatula. W trzeciej tercji robiło się gorąco pod obiema bramkami, ale wynik nie ulegał zmianie. Dopiero W 53. sek. dogrywki przyjezdni strzelili gola, który dał im wygraną 3:2.

Zawodnicy GKS Tychy popełnili dziecinne błędy przy straconych golach, ale pokazali charakter wracając do gry. Udowodnili też, że są w stanie rywalizować jak równy z równym z zespołami z Europy.

GKS Tychy – Adler Mannheim 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, d.0:1)
1:0 Alex Szczechura – Filip Komorski – Michael Cichy (07:09) 5/4
1:1 Philip Hungerecker (34:24)
1:2 Tim Stutzle – Ben Smith (36:12)
2:2 Michael Szmatula – Aliaksei Yafimenka – Peter Novajovsky (36:53) 5/4
2:3 Matthias Plachta – Marcel Goc – Mark Katic (60:53)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Szmatula, Mroczkowski; Kotlorz, Bryk, Bagiński, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Akimoto, Jeziorski, Komorski, Kogut.
Adler Mannheim: Endras, (Gustaffson); Reul, Akdag, Stutzle, Smith, Kraemmer; Lampl, Billins, Bergmann, Jarvinen, Rendulic; Lehtivuori, Katic, Soramies, Goc, Hungerecker; Krupp, Raedeke, Plachta.