Siatkarki MOSM Tychy wygrały wczoraj mecz z liderem ligi juniorem – UKS Jedynką Rybnik 3:2. Tym samym to tyszanki są teraz na pierwszym miejscu w tabeli.

Przed spotkaniem liderem były zawodniczki z Rybnika, które wyprzedzały MOSM lepszym bilansem setów. UKS Jedynka bowiem do tej pory nie stracił nawet jednej części gry.

Mecz w Tychach rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych, które zagrały bardzo skutecznie w pierwszym secie, pokazując, że tyszanki czeka bardzo trudne zadanie. Pomimo prób nawiązania walki to rybniczanki wygrały do 18. W drugiej części jednak przyjezdne straciły pierwszego seta w tym sezonie. Po wyrównanej walce lepsze okazały się gospodynie, wygrywając do 23.

Trzeci set ponownie był słabszy w wykonaniu MOSM. Tyszanki popełniały proste błędy, które bezlitośnie wykorzystywały rywalki. Ostatecznie partia została szybko rozstrzygnięta. Wydawało się, że rybniczanki w czwartym secie zagrają równie skutecznie i zakończą spotkanie. Jednak tyszanki podniosły rękawice i rozegrały kapitalną partię, którą wygrały do 12. Także w tie-breaku były lepsze.

Wygrana pozwoliła zespołowi MOSM wskoczyć na fotel lidera. Tyszanki po pięciu kolejkach mają 14 punktów. Drugi UKS Jedynka Rybnik ma oczko mniej.

MOSM Tychy – UKS Jedynka Rybnik 3:2 (18:25, 25:23, 16:25, 25:12, 15:12).
MOSM: Olchawa, Kliza, Płucieńczak, Widłok, Radziwon, Kłapyta, Połap, Pęczak, Leśniewska, Słaboń, Kotleszka.