Zawodnicy MOSM Tychy pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 69:59. Ponownie w tyskim zespole najskuteczniejszy był Wojciech Zub.

Juniorski zespół MOSM, podobnie jak poprzednie spotkanie, rozpoczął bardzo słabo. Zawodnicy popełniali sporo błędów, które wykorzystywali gospodarze. Efektem tego były przegrane pierwsze dwie kwarty. MCKiS do przerwy prowadził sześcioma punktami.

Jednak trzecia część gry była już nieco inna, a goście grali skuteczniej zarówno w obronie, jak i ataku. Wygrywając kwartę jednym punktem, zmniejszyli straty, ale też i uwierzyli w siebie. Swoją wartość pokazali w ostatniej części gry, którą wygrali aż 15 punktami! Pokaz gry ofensywnej, w ktrej szybkie kontry kończyli zdobyczami punktowymi pozwolił tyszanom odnieść wygraną.

MOSM po 19. spotkaniach zajmuje piąte miejsce w tabeli. Tyszanie z dorobkiem 30 punktów tracą do lidera, KŚ AZS Katowice, sześć oczek. Kolejny mecz rozegrają właśnie z zespołem z Katowic.

MCKiS Jaworzno – MOSM Tychy 59:69 (18:14, 14:12, 13:14, 14:29).