Kapitalne zwycięstwo w derbowym starciu z Gwiazdą Ruda Śląska odnieśli zawodnicy GKS Futsal Tychy. Tyszanie rozbili rywala 7:3!

Derbowe spotkania rządzą się swoimi prawami, choć tym razem tak nie było. Tyszanie doskonale wywiązali się z roli faworyta tego pojedynku i w pełni zasłużenie wygrali. Jednak do zawodników trener Bartłomiej Noga z pewnością będzie miał sporo zastrzeżeń.

Tyszanie mecz rozpoczęli znakomicie, bo już w trzeciej min. Piotr Pytel otworzył wynik. Na wielkie słowa pochwały zasłużył jednak Mateusz Kosowski, który zastosował skuteczny i agresywny pressing, dzięki czemu kapitan tyszan mógł skierować piłkę do bramki. Kontrolujący przebieg gry gospodarze spokojnie wyczekiwali drugiego gola. Ten padł już w siódmej min., a tym razem na listę strzelców ‚podcinką’ wpisał się Grzegorz Migdał. Wynik pierwszej połowy ustanowił Filip Krzyżowski w końcówce pierwszej połowy spotkania.

Po zmianie stron obraz gry, przynajmniej z początku, nie uległ zmianie i to tyszanie nadal przeważali. Podopieczni Bartłomieja Nogi w 22. min. podwyższyli prowadzenie, a bramkarz Gwiazdy tym razem pokonał Marek Kołodziejczyk. Doświadczony zawodnik wykorzystał sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Michała Słoninę. Trzy min. później po trafieniu Dawid Pasierbek było już 5:0 i.. gospodarze przestali grać.

O postawę swoich podopiecznych po zdobyciu piątego gola z pewnością pretensje mógł mieć trener Noga. Tyszanie oddali inicjatywę przyjezdnym, którzy od około 30. min. zaczęli grać z lotnym bramkarzem. Efektem było trafienie Pasierba, na które szybko odpowiedział Kosowski uderzeniem do pustej bramki. Goście nie poddawali się, a Pasierb ponownie znalazł sposób na dobrze pisującego się w bramce GKS Pawła Murę. Chwilę później Bartosz Kokot popełnił błąd, który został bezlitośnie wykorzystany przez przyjezdnych. Ostatnie słowo jednak należało do tyszan, a wynik ustanowił Kokot.

GKS Futsal Tychy – Gwiazda Ruda Śląska 7:3 (3:0). Bramki: Pytel (3.), Migdał (7.), Krzyżowski (19.), Kołodziejczyk (22.), Pasierbek (25.), Kosowski (35.), Kokot (40.).
GKS Futsal: Mura – Migdał, Słonina, Krzyżowski, Pytel, Szostok, Pasierbek, Kołodziejczyk, Kosowski, Kokot, Stets, Hasse oraz Sobecko i Moskwa.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.