Siatkarze TKS Nascon Tychy kapitalnie rywalizację z AGH 100RK AZS Kraków o utrzymanie w I lidze. Tyszanie wygrali na wyjeździe 3:0!

Przed meczem w roli faworyta stawiani byli gospodarze, którzy zajęli wyższe miejsce w tabeli I ligi. Spotkanie jednak pokazało, że tyszanie łatwo skóry nie sprzedadzą.

Dwie pierwsze partie były niesamowicie wyrównane, a kibice nie mogli narzekać na brak napięcia. Pierwszą partię zespół Grzegorza Słabego wygrał 28:26, co było małym dreszczowcem. Drugi set był jeszcze bardziej elektryzujący. Zawodnicy obu zespołów walczyli o każdą piłkę, ale ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy TKS Nascon wygrywając.. 30:28.

Zwycięskie dwa sety stawiały ich w dobrym świetle przed trzecią partią. Ona również była wyrównana, ale grający pod presją gospodarze popełnili więcej błędów niż nieco rozluźnieni tyszanie. Po dobrej grze zespół Grzegorza Słabego wygrał 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Wygrana ta napawa optymizmem przed jutrzejszym meczem. Rywalizacja trwa do trzech wygranych, a TKS prowadzi 1:0.

AGH 100 RK AZS Kraków – TKS Nascon Tychy 0:3 (26:28, 28:30, 22:25).