Na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego koszykarze GKS Tychy wywalczyli sobie mistrzostwo. Tyszanie pokonali Sudety Jelenia Góra 88:64.

Zespół Tomasza Jagiełki od początku meczu miał przewagę. Wypracowaną w pierwszej, wygranej 27:18, kwarcie przewagę systematycznie powiększał w kolejnych częściach gry. Na przerwę tyszanie schodzili prowadząc 12 punktami.

Po zmianie stron GKS kontrolował przebieg gry, a przewaga punktowa nie wywierała dodatkowej presji na zawodnikach. Ci grali spokojnie, a efektem była skuteczność zarówno pod swoim, jak i koszem przeciwnika. Bardzo dobry mecz rozegrał Rafał Sebrala, który rzucił 16 punktów. Tuż za nim był Piotr Hałas z 13 pkt.

Do końca sezonu zasadniczego pozostała jedna kolejka. GKS Tychy uda się do Wrocławia na mecz z tamtejszym Röben Gimbasket.

GKS Tychy – Sudety Jelenia Góra 88:64 (27:18, 23:20, 20:10, 18:16).
GKS Tychy: Dziemba 9 (1 za 3), Basiński 11 (1), Bzdyra 7 (1), Deja 12 (1), Sebrala 16 (2) oraz Fenrych 2, Markowicz 9, Hałas 13 (3), Olczak 7 (1), Zub 2.