Koszykarze GKS Tychy rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem tyszanie pokonali beniaminka Tauron Basket Ligi – MKS Dąbrowa Górnicza.

Podopieczni Tomasza Jagiełki, który zamknął już kadrę na kolejny sezon, rozegrali kapitalne spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Szczególnie dobrze zaprezentowali się w drugiej kwarcie.

Pierwsza była jeszcze wyrównana, ale tyszanie wygrali ją 18:17. Popis tyszanie dali w drugiej części gry, kiedy to wypracowali sobie 15 punktów przewagi! Kapitalna gra z pewnością zaskoczyła gospodarzy, którzy także po przerwie nie potrafili się otrząsnąć. Dopiero w czwartej kwarcie MKS Dąbrowa Górnicza wygrał jednym punktem, ale ostatecznie to GKS Tychy wygrał 70:51.

Wynik ten jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem. Podobnie jak dobra gra nowych zawodników. Najwięcej punktów dla tyskiej drużyny zdobył sprowadzony latem Marcin Wróbel – 14.

MKS Dąbrowa Górnicza – GKS Tychy 51:70 (17:18, 12:27, 13:17, 9:8).