Koszykarze GKS Tychy weszli do finału turnieju rozgrywanego w tyskiej Hali Sportowej. Zagrają w nim z WKK Wrocław.

Na inaugurację turnieju wrocławianie pokonali AZS AGH Kraków 104:76 i jako pierwsi zameldowali się w finale tyskiego turnieju. W drugim meczu GKS Tychy mierzył się z Pogonią Prudnik.

Po pierwszej kwarcie tyszanie prowadzili 29:24 pokazując się z bardzo dobrej strony. W drugiej partii podopieczni Tomasza Jagiełki grali jeszcze lepiej. Dzięki temu na przerwę schodzili prowadząc 59:42. Przewaga dodała tyszanom sporo spokoju i więcej pewności w grze. Mimo to gospodarze nie uniknęli nerwowej końcówki, ale ostatecznie GKS wygrał z Pogonią 94:92.

Dzisiaj (sobota, 07.09.) GKS w finale zmierzy się z WKK Wrocław. Początek meczu o godz. 13.00. Wcześniej, ok 11.30, rozpocznie się mecz o trzecie miejsce.