Ubiegłoroczny Mistrz Polski – Jastrzębski Węgiel pokonał MOSM Tychy 3:0 w kolejnym meczu ligowym kadetów. Tyszanie nie byli w stanie przeciwstawić się kapitalnie grającym rywalom.

Kadeci MOSM Tychy mierzyli się z Jastrzębskim Węglem, który jest obrońcą tytułu. Różnice widać było od początku spotkania, gdzie tyszanie byli tylko tłem dla rywali.

Jastrzębski Węgiel mając dwa zaległe spotkania do rozegrania i tak zajmował pierwsze miejsce w tabeli. Tyszanie mieli tyle samo punktów co lider (12), a mecz toczył się o fotel lidera.

10833603_731619326906411_582626696_n

Goście grali bardzo skutecznie w ataku wykorzystując każdy najmniejszy błąd tyszan. Momentami zawodnicy MOSM nawiązywali walkę, ale nawet po bardziej wyrównanych wymianach przyjezdni znowu seryjnie punktowali. Dzięki temu dwa pierwsze sety wygrali bardzo łatwo do 12 i do 16.

Wyrównana była trzecia partia, w której gospodarze byli skuteczniejsi. Bardzo ciekawy set zakończył się jednak wygraną gości do 22, a całe spotkanie gładkim 3:0. Dzięki temu Jastrzębski Węgiel został samodzielnym liderem rozgrywek.

MOSM Tychy – Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 16:25, 22:25).
MOSM: Szymon Motyl, Rafał Bondel, Kamil Waszczak, Krzysiek Michniewicz, Norbert Sadowski, Wojtek Misiarz, Remigiusz Kapica, Oskar Konopka, Piotr Jachowicz.