Hokeiści GKS Tychy od mocnego uderzenia rozpoczęli serię gier sparingowych. Tyszanie przed własną publicznością rozgromili 8:3 Aksam Unię Oświęcim.

Jiri Sejba nie mógł w meczu z Aksam Unią skorzystać z wszystkich swoich zawodników. Kontuzję wciąż leczy Jarosław Rzeszutko, a drobniejsze dolegliwości wyeliminowały z gry Josefa Vitka, Bartłomieja Pociechę i Mikołaja Łopuskiego. To jednak nie przeszkodziło tyszanom rozbić rywali.

Pierwszy cios jednak zadali oświęcimianie. Krążek uderzony po lodzie znalazł drogę do bramki pod parkanem Stefana Zigardiego. Odpowiedź tyszan była natychmiastowa! Już po 38 sek. Dawid Majoch doprowadził do wyrównania. Ten gol dodał wiatru w żagle tyszanom, którzy przejęli inicjatywę i odważniej ruszyli do ataków. W szóstej min. walkę przy bandzie z rywalem wygrał Michał Woźnica i idealnie obsłużył Radosława Galanta, który wyprowadził GKS na prowadzenie. Po kolejnych trzech min. Kacper Guzik wpisał się na listę strzelców. Wynik pierwszej tercji ustalił Jakub Witecki na dwie i pół min. przed jej końcem.

Druga tercja również odbywała się pod dyktando zespołu Jiriego Sejby. Nieco ponad pół min. potrzebowali gospodarze, by zdobyć piątego gola. Tym razem bramkarza Unii pokonał Adam Bagiński. Tyszanie wysoko prowadząc nieco spuścili z tonu, co wykorzystali przyjezdni. Zigardy skapitulował tym razem po strzale Marcina Jarosa. Po min. jednak Witecki drugi raz wpisał się na listę strzelców. Podobnie jak Guzik w 39. min.

Trzecia tercja była wyrównana. Obie ekipy zdobyły po golu, a do protokołu trafili Mateusz Adamus i Dawid Majoch. Warto zaznaczyć, że w brawach GKS Tychy zadebiutowali Nicolas Besch, Dawid Majoch i Kacper Różycki. Zagrał też junior Bartłomiej Jeziorski.

Kolejny mecz GKS Tychy zagra w czwartek (07.08.). Tyszanie przed własną publicznością zmierzą się z Naprzodem Janów.

GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim 8:3 (4:1, 3:1, 1:1)
0:1 Grzegorz Piekarski – Wojciech Wojtarowicz (3:11)
1:1 Dawid Majoch – Kacper Różycki – Marcin Kolusz (3:49)
2:1 Radosław Galant – Michał Woźnica (6:02)
3:1 Kacper Guzik – Jakub Wanacki (9:36) 5/4
4:1 Jakub Witecki – Kacper Guzik (17:25)
5:1 Adam Bagiński – Michał Woźnica (20:34) 5/4
5:2 Marcin Jaros – Michał Kasperczyk (29:04)
6:2 Jakub Witecki – Kacper Guzik (30:09)