Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wznowili treningi po letniej przerwie. W zajęciach wzięło udział 25 zawodników, a w tym dwójka testowanych graczy.

Pod okiem Ryszarda Tarasiewicza pracował już nowy napastnik Piotr Giel, który w ofensywie tyszan zajmie miejsce Jakuba Vojtuša, któremu kończy się okres wypożyczenia z Miedzi Legnica. Wciąż niepewna jest też przyszłość Pawła Kaczmarczyka, który również jest wypożyczony.

Zawodnicy GKS Tychy pracowali na bocznym boisku przy ul. Andersa, a w najbliższym czasie przejdą szereg badań medycznych. Jest to standardowy zabieg, który ma na celu określenie parametrów treningowych i dobranie odpowiednich obciążeń dla każdego zawodnika.

W pierwszych zajęciach po przerwie wziął udział m.in. Wojciech Szumilas, który był wypożyczony do Legionovii, a także syn legendy GKS Tchy Mirosława Widucha – Patryk (ostatnio Polonia Łaziska Górne). Pojawił się też testowany bramkarz, a Nikolas Wróblewski trenował indywidualnie w siłowni.

Pierwszy mecz kontrolny tyscy piłkarze rozegrają w sobotę, 30 czerwca o godzinie 18:00 z ŁKS Łódź. Spotkanie sparingowe zostanie rozegrane na głównej płycie stadionu w Łodzi i będzie głównym punktem pikniku z okazji 110-lecia beniaminka Nice 1 Ligi.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu w sezonie 2018/19:

Bramkarze: Marek Igaz, Konrad Jałocha, Adrian Odyjewski, Zawodnik testowany.

Obrońcy: Dawid Abramowicz, Marcin Biernat, Mateusz Grzybek, Maciej Mańka, Daniel Tanżyna, Łukasz Bogusławski, Szymon Bielusiak.

Pomocnicy: Edgar Bernhardt, Piotr Ćwielong, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Damian Nieśmiałowski, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Michał Staniucha, Wojciech Szumilas, Nikolas Wróblewski, Patryk Widuch.

Napastnicy: Piotr Giel, Michał Fidziukiewicz, Dawid Rogalski, Kamil Zapolnik.