Hokeiści GKS Tychy wyrównali stan rywalizacji rozbijając MH Automatykę Gdańsk 8:4. O wysokiej wygranej zadecydowała trzecia tercja, a kolejny mecz zostanie rozegrany w Tychach.

Zespół Andreja Gusova mecz jednak rozpoczął fatalnie. Już po 23 sek. tyszanie przegrywali 0:1, a gola zdobył extyszanin i lider gdańszczan – Josef Vitek. GKS gola szukał do połowy tercji, kiedy to wyrównał Michael Cichy. To dodało tyszanom wiatru w żagle i jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. W obu przypadkach gospodarze grali w osłabieniu, a gole strzelili Alex Szczechura i Michał Kotlorz.

Po zmianie stron Filip Komorski podwyższył prowadzenie swojego zespołu i wydawało się, że GKS odniesie pewnie i wysokie zwycięstwo. Gospodarze jednak strzelili dwa gole i znowu złapali kontakt z „Trójkolorowymi”. Trochę więcej luzu dało trafienie Bartłomieja Jeziorskiego, ale na przerwę GKS schodził prowadząc jedną bramką.

Taki wynik zapowiadał wiele emocji w trzeciej tercji, ale w tej GKS Tychy zagrał jak należy. Tyszanie pewnie kontrolowali przebieg i zdobyli trzy gole, których autorami byli Alexander Yeronau oraz ponownie Jeziorski i Szczechura.

Stan rywalizacji jest remisowy, a piąty mecz rozegrany zostanie w Tychach (28.02., godz. 18.00).

MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)
1:0 Josef Vitek – Jan Steber – Petr Polodna (00:23)
1:1 Michael Cichy (10:00)
1:2 Alex Szczechura – Bartłomiej Pociecha – Filip Komorski (11:07) 5/4
1:3 Michał Kotlorz – Adam Baginski – Jarosław Rzeszutko (14:13) 5/4
1:4 Filip Komorski – Michael Kolarz – Tomas Sykora (22:55)
2:4 Josef Vitek – Petr Polodna – Jan Steber (25:59)
3:4 Robin Maly – Josef Vitek – Petr Polodna (29:29) 5/4
3:5 Bartłomiej Jeziorski – Jakub Witecki – Jarosław Rzeszutko (32:55)
4:5 Yegor Rozhkov – Aleksandr Golovin – Mikhail Samusenko (37:54)
4:6 Alexander Yeronau – Michał Kotlorz – Tomas Sykora (47:11)
4:7 Bartłomiej Jeziorski – Jakub Witecki – Radosław Galant (48:22)
4:8 Alex Szczechura – Bartłomiej Pociecha (55:13) 5/4

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov – Górny, Bryk; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Yeronau; Klimenko, Cichy, Szczechura – Kolarz, Kogut, Jeziorski, Galant, Witecki.

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2:2.