Mistrz Polski zaliczył bolesny falstart w półfinałowych bojach z Comarch Cracovią. Tyszanie przegrali u siebie z „Pasami” 2:5.

Do półfinału bardziej wypoczęci przystępowali tyszanie, którzy nawet rozegrali mecz sparingowy by utrzymać rytm meczowy. Na lodzie jednak zdecydowanie lepiej wyglądali podopieczni Rudolfa Rohačka.

Krakowianie spokojnie rozpoczęli mecz spokojnie, wyczekując błędu tyszan, który przydarzył im się już po 180 sekundach. Przyjezdni przejęli krążek i kontrę zakończyli zdobyciem gola. W 13. min. tyszanie wyrównali, a gola uderzeniem z nadgarstka zdobył Patryk Wronka. Więcej goli w pierwszej tercji nie padło, a po zmianie stron nadal lepiej prezentowali się goście.

„Pasy” potrzebowali zaledwie 17 sekund, by ponownie wyjść na prowadzenie. Jewgienij Sołowjow poprawił uderzenie z niebieskiej linii i pokonał Ondreja Raszkę. W ósmej min. drugiej tercji krakowianie prowadzili już dwoma golami i sytuacja tyszan zrobiła się trudna. Stratę zmniejszył Christian Mroczkowski, który zachował się najsprytniej w podbramkowym zamieszaniu. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego grali jednak tego dnia bardzo niedokładnie i nerwowo, co skrupulatnie wykorzystywali goście.

Krakowianie na początku trzeciej partii ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a w połowie tercji powiększyli je praktycznie przekreślając szanse GKS Tychy na korzystny wynik w pierwszym półfinałowym starciu. Zespół Comarch Cracovii w pełni zasłużenie wygrał na tyskiej tafli i z zaliczką podejdzie do dzisiejszego meczu, którego start zaplanowano na godz. 18:00.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 1:2, 0:2).
0:1 – Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow, Martin Dudaš (3:00),
1:1 – Patryk Wronka – Paul Szczechura (12:15),
1:2 – Jewgienij Sołowjow – Martin Dudaš, Jeremy Welsh (20:17),
1:3 – Luke Ferrara – David Goodwin (27:04),
2:3 – Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura, Bartosz Ciura (37:03)
2:4 – Darcy Murphy – Luke Ferrara, Taylor Doherty (41:42)
2:5 – Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow, Jakub Šaur (48:32).

GKS Tychy: Raszka – Ciura, Novajovský; Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Seed, Biro; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski – Mesikämmen, Bizacki; Marzec, Rzeszutko, Galant.
Trener: Krzysztof Majkowski.